14 styczeń 2020

Dała mu dach nad głową, odpłacił się awanturami i groźbami

fot. KPP w Legionowie
Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kierowanie gróźb karalnych w kierunku znajomej i jej syna. 36-latek został zatrzymany przez mundurowych w trakcie interwencji, którą zgłosiła kobieta. Mężczyzna był już karany za takie samo przestępstwo, zakład karny opuścił dwa lata temu.
REKLAMA

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy interweniowali w związku z awanturą domową. Jak ustalili mundurowi zgłaszająca poznała 36-latka w październiku minionego roku. Z uwagi, iż mężczyzna nie miał gdzie mieszkać pozwolił zatrzymać mu się w swoim mieszkaniu. Szybko jednak okazało się, że 36-latek nadużywa alkoholu i wtedy staje się agresywny, wszczyna awantury i groził jej oraz jej synowi. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu gróźb karalnych. Decyzją prokuratury 36-latek trafił pod policyjny dozór, ma również orzeczony zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

podkom. Justyna Stopińska/mb

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Legionowie

kiedy
2020-01-21 20:00
miejsce
Spot, Łomianki, Warszawska 55
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-25 17:00
miejsce
Centrum Kultury i Czytelnictwa,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-26 19:00
miejsce
Sala Koncertowa im. Krzysztofa...
wstęp biletowany
kiedy
2020-01-31 18:00
miejsce
MOK - Ratusz Miejski, Legionowo,...
wstęp biletowany